Журналістська професія надає прекрасну можливість — фіксувати і ділитись життєвими історіями людей, радіти їхнім успіхам та захоплюватись їхніми гарними вчинками. І вельми приємно, коли у такій ролі виступає молодь, на яку ми покладаємо свої сподівання на завтрашній день. Зазираючи у рік, з яким ми нещодавно попрощались, можна помітити, що у 2024-му, героями публікацій «Нового дня» часто ставали представники молодого покоління. Молоді військові, вчителі, медики, студенти, школярі — про них ми розповідали на своїх шпальтах, а нині хочемо згадати історії декотрих з них. Отож, пропонуємо вашій увазі 24 красномовні світлини (на наш погляд) про життя молоді Глибоччини у 2024-му році.
1. У 2024-му році наші воїни продовжили вести відважну боротьбу проти російських окупантів. У їх числі — молодий глибочанин Нікіта Загудалов, який був відзначений почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних Сил України «Золотий Хрест». А перебуваючи у відпустці, Нікіта встиг пограти за БК «Глибоку» у традиційному, 34-му за ліком, баскетбольному турнірі на призи газети «Новий день».
2. Пишається Глибоччина і захисницею Павліною Николаєвич, яка у 20 років підписала контракт із ЗСУ і поїхала на Донбас. Ще у 2022-му військовій із села Просикуряни присвоїли звання «Почесного громадянина Буковини», але у зв’язку зі службою отримати відзнаку дівчина змогла лише минулоріч. Додамо, що Павліна Николаєвич нагороджена також відзнакою Президента України «Хрест бойових заслуг», яку їй особисто вручив Володимир Зеленський у 2022-му році.
3. Історії про благородні справи наших земляків також були у центрі уваги «Нового дня». Гарний приклад доброчинності показав юнак із Волоки Олександр Дан, який у свої лишень 15 років, з власної ініціативи, під час літніх канікул підставив плече до ліквідації наслідків ракетного удару по дитячій лікарні «Охматдит» у Києві.
4. Йшлось у наших публікаціях і про молодих педагогів Глибоччини. Один з наших героїв — Олександр Глевко, який працює вчителем фізики у Молодійському ліцеї, а також є керівником місцевого гуртка радіоелектронного конструювання. Своїх вихованців наставник вчить робити власними руками оригінальні прилади, але і сам є палким фанатом усього того, що має стосунок до техніки. Його улюбленець — автомобіль марки «СМЗ», 1976 року випуску, який Олександр придбав кілька років назад та відреставрував на власний лад.
5. З-за куліс своєї роботи розказала і молода педагогиня з танців Юлія Демчик. Життя дівчини пов’язане безпосередньо з Черепківцями: тут вона народилась, тут навчалась, тут розпочала професійну кар’єру і працює хореографом у місцевому будинку культури.
6. Писали ми і про молодь у білих халатах. Відтак, лікарка Глибоцької поліклініки Яна Павлюк повідала про важливість здоров’я очей та особливості роботи офтальмолога.
7. Своєю «медичною» історією поділилась і молода лікарка-нейрохірургиня Марія Амаріуца. Дівчина, яка народилась та проживає у селі Просіка, з дитинства мріяла про медицину. Навчалась у Буковинському державному медичному університеті, інтернатуру проходила у Києві, а минулоріч отримала сертифікат лікаря-нейрохірурга і почала працювати в Чернівецькій лікарні швидкої медичної допомоги.
8. Наші матеріали були присвячені як професіоналам сьогоднішнього дня, так і тим, хто тільки готується ними бути (і не тільки у сфері медицини). Приміром, Федеріка Топала з Багринівки хоче стати диригенткою і робить перші кроки для досягнення своєї мрії.
9. Школярі також дали нам чимало радісних інформаційних приводів. Скажімо, вельми тішились ми успіхами випускниці Глибоцького ліцею Надії Ткачук, яка єдина на Глибоччині набрала максимальний бал на Національному мультипредметному тесті (НМТ), здобувши «історичні» 200 балів.
10. І наші олімпійці досягли гарних результатів. Зокрема, вражають здобутки Анни Лазарович з Волоківського ліцею, яку з упевненістю можна назвати однією з найкращих учениць усієї Буковини. У попередньому навчальному році на рівні області вона завоювала аж шість призових позицій на шкільних олімпіадах: перше місце з румунської мови та літератури, друге — з української мови та літератури, третє — з географії, біології, історії та правознавства. До того ж, Анна поповнила свій доробок високим результатом всеукраїнського калібру (друге місце у національному етапі з румунської мови та літератури).
11. Призове місце на всеукраїнському етапі олімпіади — цим досягненням може похвалитись і учень Глибоцької гімназії Артем Софроній, який став одним з кращих знавців фізики України у минулому навчальному році.
12. А ось молодійська ліцеїстка Анастасія Куцак на топ-рівні знає біологію. Свідченням цього є престижне третє місце на всеукраїнському етапі шкільної олімпіади з цього предмету, яке дівчина зуміла записати до свого активу.
13. У школі можна навчатись, але й займатись багатьма іншими цікавими справами (якщо захотіти, звичайно ж). Це доводять, зокрема, і кілька ліцеїсток з Глибоки. Попри юний вік, Євгенія Глобак, Анастасія Никорюк, Яна Чистякова, Аріанна Сирбу, Софія Козюк та Юлія Фодчук придумали вирощувати мікрозелень у Глибоцькому ліцеї і роблять це з великим ентузіазмом. Невеличка ліцейська компанія має вже й перші успіхи, якими може похвалитись. Зокрема і тому, що стосується реалізації продукції.
14. Свою невеличку, але смачну, власну справу заснували і кілька студенток Глибоцького професійного ліцею. Свій бізнес Іонела Урсачук, Любов Кузнецова, Вікторія Мельничук, Кароліна Пожога та Леся Воротняк назвали «Yummi Fruits», що у перекладі з англійської означає «Смачні Фрукти». Назва цілком відображає ту діяльність, яку здійснюють юні глибоцькі бізневуменки — виготовлення фруктової пастили та фріпсів, тобто сушених фруктів, зокрема яблук, бананів чи апельсинів.
15. Посадка дерев — це про завтрашній день, про майбутнє, про те, як ми будемо жити і чим будемо дихати через рік, два, десять, двадцять… Приємно, що це турбує і молоде покоління. У 2024 році ми писали, поміж іншим, про акції озеленення, що відбулась у Стерчі (на фото) та Карапчіві.
16. Приємною подією минулого року стало відкриття центрів професійного та креативного розвитку (завдяки участі у міжнародному проєкті). Загалом на Буковині облаштували дванадцять таких закладів, зокрема у Глибоці і Тереблечі. Відтак, молодь Тереблеченської громади має змогу займатись у швейній та столярно-слюсарній майстеренях, а хлопці та дівчата з Глибоцької ТГ — ще й у кулінарній.
17. Підростає на Глибоччині і талановите покоління танцюристів. Тут виділяються, зокрема, вихованці глибоцької школи танцю «Forward dance studio». У 2024-му вони заявили про себе не тільки успішними виступами на внутрішній арені, але на танцювальних сценах Австрії чи Румунії.
18. Гідно була представлена Глибоччина і на традиційному конкурсі талантів «Буковинська зіронька». Це сталось завдяки зусиллям Анни-Марії Козачук, вихованки Будинку творчості дітей та юнацтва Глибоцької селищної ради, та Марії Тихон, учениці Валякузьминської гімназії. Обидві вони є вельми обдарованими і, як наслідок, стали призерками конкурсу у молодшій віковій категорії (9-11 років).
19. Варто запам’ятати й ім’я Марти Топали. Дівчина навчається у Багринівському ліцеї і стала однією з найкращих декламаторок поезії Буковини, відзначившись на регіональному конкурсі виконавців поезії та пісень на вірші Василя Васкана.
20. Ще одна перпективна юначка — Дениса Піцул з Опришен. Свої вміння та креативність вона продемонструвала на обласному конкурсі юних дизайнерів, зумівши передати теплоту і радість зимових свят.
21. Європа нею пишається, але вона наша. Це про Валентину Дущак (на фото зліва), яка у 2024-році стала вже вдруге континентальною чемпіонкою з рогейну. До того ж, минулоріч Валентина здобула срібло Чемпіонату України зі спортивного орієнтування на велосипедах.
22. У спорті ми також не пасемо задніх. На Чемпіонаті Європи з волейболу брати Андрій та Іван Челеняк (на знімку: під 7-им і 3-ім номерами відповідно) допомогли молодіжній збірній України здобути одне з найбільших досягнень в своїй історії — престижне четверте місце. До того ж, Андрій Челеняк, якому, до речі, 2 січня виповнюється двадцять років, вже встиг дебютувати минулого літа і за головну збірну України з волейболу, зігравши на «Кубку Претендентів», який відбувся у китайському місті Ліньї.
23. У році, що минув команди орієнтувальників та футзалістів Глибоччини стали призерами обласного етапу спортивного проєкту «Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч». У спортивному орієнтуванні золото завоювала команда Глибоцького ліцею, а нагороду бронзового ґатунку записали до свого активу футзалісти Глибоцької гімназії.
24. Молоді люди з непересічними життєвими історіями також були у полі зору «Нового дня». 2024-ий рік був високосним, а отже нам здалось цікавим розповісти про людину, у чій даті народження числиться 29 лютого. Бо ж така нагода випадає раз на 1461 день. Так ми дізнались історію Олександри Трачук, яка родом із Петричанки, але нині проживає у Франції. 29 лютого 2024 року вона відзначила прекрасне двадцятиріччя, а для нашої газети розповіла із власного досвіду, як це народитись у день, який фактично буває раз на чотири роки. До слова, як свідчить статистика, таких мешканців лишень 4 мільйони у цілому світі — тобто, десь 0,05%, якщо зважити, що населення нашої планети перевищило нещодавно позначку у 8 мільярдів людей.