7.3 C
Chernivtsi
П’ятниця, 15 Листопада, 2024

СПРИТНІСТЬ РУК І ЖОДНОЇ МАГІЇ. Як за допомогою вузлів народжується плетена краса

Треба прочитати

Краса врятує світ — у цьому переконана і героїня нашої сьогоднішньої розповіді. І, варто сказати, що пані Ірина Андронійчук знає, про що говорить, бо ж чи не кожного дня її талановиті руки створюють надзвичайну красу, яка приносить користь і радість іншим людям. Крісла-гамаки, шатро, шезлонги, гойдалки, колиски та інші меблі в стилі макраме — все це з’являється на світ завдяки обдарованій майстрині, її вправності, знанням та любові до справи. Напередодні Всесвітнього дня рукоділля, якому у календарі відведена дата 16 листопада, глибочанка ділиться своїм творчим надбанням з читачами «Нового дня».

«Сім’я мені допомагає та надихає у створенні нових виробів»

Ірина Андронійчук народилась у мальовничому селі Сучевени. Здобула економічну освіту в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Працювала в адміністрації та банківській сфері, але вже понад 15 років є приватним підприємцем, займаючись продажем жалюзів у селищі Глибока, де, власне, і проживає. Однак, окрім цього, з недавніх пір вона освоїла ще одну професію. Благо, для цього були сприятливі передумови.

— Завжди є прагнення розвитку та росту для опанування чогось нового. З технікою макраме, тобто виготовлення декоративних виробів із переплетених шнурів, я була знайома ще з дитинства, але виготовляла нескладні, маленькі вироби. Нині ж почала вивчати більш поглиблено цю техніку, шукати необхідні матеріали, — розповідає майстриня.

Як і багато гарних історій, історія Ірини Андронійчук також узяла початок у колі родини. Перша творча спроба — це крісло-гамак для власних дітей, яким вельми сподобався виріб, зроблений «золотими» руками матусі.

— Саме сім’я мені допомагає та надихає у створенні нових виробів, — зізнається пані Ірина.

Наразі її авторський доробок є доволі багатим. Це — різноманітні меблі в техніці макраме, серед яких крісло-гамак, шатро, шезлонг, дитяча гойдалка, колиска.

— Вони виготовлені за допомогою шнура та великої кількості вузликів. За своїм призначенням, такі меблі виконують ту ж саму функцію, що й звичайні, але відрізняються від них індивідуальним дизайном та оригінальністю. Можна самому підібрати колір виробу в залежності від інтер’єру та бажання, — зазначає І. Андронійчук.

За її словами, аби змайструвати такі неординарні речі необхідний спеціальний шнур, який витримує навантаження, не деформується та не втрачає колір, а також каркас з металу чи дерева.

«Не здаватись, коли щось не виходить»

Формула успіху, у випадку роботи Ірини Андронійчук, не з простих, адже процес створення такої продукції є напрочуд трудомісткий.

— Спершу, — каже майстриня, — підбирається шнур необхідної якості та кількості, каркас відповідних параметрів, тканина та наповнювач для пошиття подушки. Всі матеріали повинні бути якісними та безпечними, для того щоб витримали навантаження — вагу до 150 кг. Тобто, сама підготовка займає чимало часу і вже після неї починається саме творіння.

Однак, шнури і каркаси тут — тільки частина нелегкого «маршруту», з яким можуть впоратись лишень справді талановиті люди, які «горять» своєю справою.

— На виготовлення виробу витрачається від декількох годин до тижня, а то і більше. В першу чергу, потрібно мати велике бажання та підтримку. Для мене, на даний час — це хобі, але хочеться перетворити цю діяльність в основну справу, — ділиться І. Андронійчук.

Вона також зауважує, що, крім знань, необхідне ще й натхнення та не здаватись, коли щось не виходить: розв’язувати вузли і починати з початку.

— Для вдосконалення майстерності, постійно вчусь, беру участь у майстер-класах, придумую своє поєднання вузлів. Для виконання будь-якої роботи, потрібен час. Нині всі відчули, який час швидкоплинний і хочеться встигнути все зробити, що не завжди вдається, — розказує глибочанка.

Щодо ціни таких оригінальних виробів, Ірина Андронійчук наголошує, що вона формується із вартості матеріалів та часу, витраченого на виконання.

— Я вважаю, що ми повинні цінувати свій час. Вироби ручної роботи високо  котируються за кордоном, а у нас усе це — лише в процесі розвитку. Моїми клієнтами є люди, які хочуть отримати унікальну, неповторну річ. В кожен вузлик вкладається енергія і любов. Взагалі, вироби ручної праці призначені для поціновувачів естетичної насолоди. У цей важкий для нас час, ця робота допомагає мені знайти спокій та душевну рівновагу. Я вірю в те, що краса врятує світ, — упевнена Ірина Андронійчук.

А всіх тих, кого зацікавила її продукція, жінка запрошує відвідати соціальні мережі: Facebook — Ірина Андронійчук та  Instagram — macrame_mebli.

— Вироби можливо також побачити в мене вдома у Глибоці. А ще, планую записувати майcтер-класи на YouTube-каналі macrame_mebli, для тих кому цікаво опанувати макраме, — говорить про свої задуми пані Ірина.

І нехай усе бажане стане реальністю!

«Новий день» –  https://monitorbuk.com/uk/

- Reklama -spot_img
- Реклама -spot_img

Останні новини