18.5 C
Chernivtsi
П’ятниця, 1 Листопада, 2024

ОЧІ НА ПЕРЕВІРКУ! Сьогодні, 10 жовтня, у Міжнародний день зору, говоримо про важливість здоров’я очей та особливості роботи офтальмолога з лікаркою Глибоцької поліклініки Яною Павлюк

Треба прочитати

Напевне, робота цих медичних спеціалістів має якийсь особливий сенс. Бо ж піклуються вони про щось дуже дороге, що є у людини — про наш зір. Недарма ж кажуть, що очі є дзеркалом душі. А ще — завдяки зору ми дізнаємось левову частку інформації та маємо можливість бачити красу навколишнього світу. Але, на жаль, очі також хворіють і доволі часто, надто тепер — у вік «панування» високих технологій. У такому випадку, порятунок приходить від лікарів-офтальмологів, які знають як допомогти.

Офтальмологія — справа делікатна

За плечима Яни Павлюк — доволі значний досвід. У сфері офтальмології вона трудиться вже понад дев’ять років. Розпочинала свою кар’єру у Чернівцях у салоні «Профі оптика», а нині працює лікарем-офтальмологом у поліклініці Глибоцької багатопрофільної лікарні, приймаючи дорослих і дітей.

Пані Яна народилась у Слобідці, що на Глибоччині. Медицина, так чи інакше, була у полі зору дівчини ще з дитячих років. У школі — вона з радістю, навіть не обдумуючи, відгукувалась на пропозиції грати роль лікарів під час новорічних свят. І це траплялось вельми часто. Вдома — перед очима був приклад батька, який працював зубним техніком і разом з мамою прищепили майбутній лікарці любов до медичної справи. Тож, коли варто було визначитись з професією, вибір виявився очевидним. Ким, як не медиком, повинна була стати Яна Мирославівна.

— Закінчивши дев’ятий клас, зрозуміла, що хочу навчатись у медичному закладі, а відтак вступила до медколеджу. Після завершення навчання тут, не зупинилась і вирішила продовжити свій шлях у Буковинському державному медичному університеті. Думала, що мені втрачати — спробую! Вибирала між лікувальною справою та стоматологією, — розповідає Яна Павлюк.

Зізнається, що полюбила офтальмологію ще будучи студенткою. Сподобалась тим, що це справа, яка вимагає делікатного виконання роботи. Отож, з-поміж усіх медичних напрямків, обрала для професійної діяльності саме офтальмологію і турботу про здоров’я очей.

До кола обов’язків Я. Павлюк входить огляд дорослих та дітей, виявлення патології, лікування різноманітних очних захворювань, підбір окулярів, консультування пацієнтів з можливими ускладненнями цукрового діабету тощо. Робота — нелегка і відповідальна водночас, але, коли після призначеного лікування, зорові функції покращуються — лікарка дуже радіє, що змогла бути корисною людям, які потребують допомоги.

«Вороги» очей та як їх побороти

Як практикуючий лікар, Яна Павлюк зауважує, що наразі офтальмологічні проблеми є вельми актуальними.

— Дійсно, звернень до офтальмолога стає дедалі більше. З прогресом новітніх технологій, відповідно, й кількість патологій зору не зменшується. До мене пацієнти звертаються найчастіше з такими скаргами, як: почервоніння чи втома очей, головні болі, зниження зорових функцій, спазм, міопія, гіперметропія, — зазначає лікарка Глибоцької поліклініки.

Також вона звертає увагу на важливості догляду та збереження дитячого зору, адже медики фіксують хвороби очей у дедалі молодшому віці.

— На даний час наші діти тривалий час сидять за гаджетами. Це особливо небезпечно робити за відсутності світла, адже при таких умовах з’являється зорова втома, а концентрація та ефективність роботи знижуються. Це небезпечно, передусім, у випадку тих, хто страждає на міопію, далекозорість чи астигматизм, — каже Я. Павлюк.

За її словами, з точки зору спеціаліста-офтальмолога, дітям дозволяється сидіти у телефоні не більше однієї години в день, натомість якомога більше прогулюватись та займатись спортом. Дорослі, у свою чергу, при роботі з технічними засобами, повинні робити перерву на 15 хвилин щогодини.

— Гаджети, мобільні телефони, погане освітлення, сухість очей, шкідливі звички, неправильне харчування, проблеми з хребтом, перевтома — все це негативно впливає на наш зір, — наголошує офтальмологиня Яна Павлюк.

— А ось ще таке запитання: окуляри чи лінзи — яка Ваша професійна думка?, — цікавлюсь у моєї співрозмовниці.

— Маленьким дітям та людям похилого віку краще носити окуляри. Активним молодим людям контактні лінзи будуть більш зручним варіантом, — відповідає вона.

Водночас, пані лікарка радить не зволікати з візитами до офтальмолога.

— Коли відчуваєте напруженість під час роботи за комп’ютером, головні болі, зниження зору — зверніться якнайшвидше до спеціаліста. Відвідувати офтальмолога слід один раз у рік у профілактичних цілях, а коли наявна патологія — раз на 4-6 місяців, — рекомендує Яна Павлюк, а до її порад, гадаю, варто дослухатись, бо ж лікар поганого не побажає, особливо той, що добре знає і любить свою роботу.

«Новий день» – https://monitorbuk.com/uk/

- Reklama -spot_img
- Реклама -spot_img

Останні новини