18.5 C
Chernivtsi
П’ятниця, 1 Листопада, 2024

СПОДІВАЮТЬСЯ ВИГРАТИ 100 ТИСЯЧ ДОЛАРІВ ДЛЯ ВТІЛЕННЯ СВОЇХ ПРОЄКТІВ. Глибоцька та Кам’янецька ТГ приймають участь у конкурсі «Громада на всі 100»

Треба прочитати

Конкурс «Громада на всі 100» призначений для територіальних громад, які шукають нові можливості для втілення своїх ідей, а також готові ділитись власним досвідом. Він реалізується за підтримки Програми «DOBRE» від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у партнерстві зі Старлайт Медіа та Українським кризовим медіа-центром.

Подача заявок на конкурс завершилась наприкінці вересня і, загалом, надійшло 262 проєктів. У подальшому відбудеться їх відбір у декілька етапів. Спершу, за допомогою громадського онлайн-голосування, оберуть 20 проєктів, а ще 20 — відбере експертне журі. Переможця оголосять у лютому наступного року. Він отримає фінансування у вигляді обладнання, матеріалів або послуг, вартість яких не перевищуватиме 100 тисяч доларів.

Глибочани хочуть створити «Фабрику буковинських смаків» 

Свій проєкт на конкурс «Громада на всі 100» подала і Глибоцька ТГ. Він має назву «Фабрика буковинських смаків» і в його межах заплановано створити кухню-фабрику для забезпечення гарячим харчуванням освітні та медичні заклади громади, особливо в період енергетичних блекаутів.

«Також проєкт має на меті сформувати кулінарний хаб з традиційною буковинською випічкою та приготуванням місцевих страв. Планується сформувати комунальне підприємство, що забезпечить доставку їжі, робота якого збільшить привабливість фестивалів «Піонове поле», «Глибоцький медівник», «Кінська сила Буковини» та реалізацію різних соціальних проєктів спільно з релігійними спільнотами. Дане підприємство стане і навчальним центром для майбутніх кухарів та сироварів. Участь у конкурсі дозволить залучити необхідні ресурси для реалізації цього важливого проєкту», — розповідають у Глибоцькій ТГ.

Кам’янчани планують придбати техніку для вивозу сміття 

Ще одним учасником є Кам’янецька ТГ. Таким чином, тут прагнуть купити спеціалізований автомобіль — сміттєвоз. Завдяки цьому сподіваються покращити санітарний та екологічний стан території громади, створити сприятливі умови для життя мешканців громади, покращити якість надання житлово-комунальних послуг в частині збору, складування та вивезення твердих побутових відходів, скоротити площі земельних ділянок під стихійними сміттєзвалищами, зменшити кількість правопорушень у сфері забруднення навколишнього середовища, продовжити процес формування самодостатньої територіальної громади.

«Викидаючи сміття, ми порушуємо один з основних екологічних законів – кругообігу речовин у природі. Наприклад, в умовах лісу папір розкладається протягом 2 років, консервна бляшанка – понад 90 років, поліетиленовий пакет – понад 200 років, скло – понад 1000 років. Тому, порятунок планети залежить від кожного з нас. 

Найсерйозніша проблема – забруднення ґрунтових вод. Друга проблема – утворення метану, спричинює отруєння й загибель рослинності», — зазначають у Кам’янецькій ТГ.

«Новий день» – https://monitorbuk.com/uk/

- Reklama -spot_img
- Реклама -spot_img

Останні новини