0.1 C
Chernivtsi
Субота, 23 Листопада, 2024

ГОРДІСТЬ БУТИ ВЧИТЕЛЕМ БІОЛОГІЇ. Це відчуває педагогиня Тереблеченського ліцею Олтя Крецу

Треба прочитати

Деякий час тому, зовсім випадково, я дізнався, що в Україні вже кілька років відзначається День вчителя біології. Це свято, поки що неофіційне, було запроваджене з ініціативи Всеукраїнської асоціації вчителів біологів, а датою вшанування є 15 травня. І, напевне, недарма біологи святкують свій професійний день саме у цю прекрасну пору, коли все навколо посміхається, коли природа знаходиться у розпалі життя та гармонії. Пахучий аромат квітів, зелень полів, дерева, на яких з’являються перші фрукти, віщуючи багатий урожай, солодкий спів пташок, гудіння бджіл-трудівниць — все це, ніби, спеціальний подарунок для тих, хто опікується біологічною освітою, як і героїня нашої сьогоднішньої розповіді.

«Я знаходжусь у чудовій позиції, маючи змогу ділитись своєю пристрастю та знаннями з іншими!»

Одне стародавнє прислів’я каже, що професія — це золото. І кожна людина має своє «золото». Для багатьох сенсом життя стала педагогіка, школі й діти. Цій професії присвятила себе й Олтя Крецу, вчителька біології та хімії Тереблеченського ліцею з румунською мовою викладання, яка працює у цьому навчальному закладі вже вісім років.

Олтя Крецу захопилась біологією ще з дитинства і, після закінчення Тереблеченської ЗОШ І-ІІІ ступенів із золотою медаллю, вирішила спробувати свої сили у Коледжі Буковинського державного медичного університету, вибравши фармацевтику. Але доля підготувала сюрприз і дорога життя звернула у сторону рідної школи, де їй запропонували посаду вчителя біології та хімії. З цікавості сказала «Так!» на цю пропозицію і, як виявилось згодом, цей вибір став вельми вдалим і дорогим для душі.

Тим часом, Олтя Крецу закінчила і Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, здобувши диплом бакалавра з біології, а нині навчається на магістратурі з екології у тому ж таки навчальному закладі. Отримані протягом часу знання успішно використовує на практиці і з радістю ділиться ними зі своїми вихованцями з Тереблеченського ліцею.

— Я знаходжусь у чудовій позиції, маючи змогу ділитись своєю пристрастю та знаннями з іншими! Радію, що можу це робити у статусі вчительки біології. Дуже приємно стає на душі, коли учні освоюють ту чи іншу тему, — зазначає педагогиня.

У лютому вона пройшла успішно атестацію для підтвердження рівня спеціаліста другої категорії, представивши відкритий урок у сьомому класі на тему: «Нервова система у різних групах тварин». І це був дуже щасливий досвід.

«Всі присутні відчули позитивну атмосферу. Урок був добре продуманий, креативний, багатий на сучасні інерактивні методи: метод Бінго, 30 кіл, робота у групах, розвиток ідей експертами, детектив Андерсен, п’ять W і H, публічне кафе, з гарно підбраною візуалізацією та різноманітним дидактичним матеріалом. А новий матеріал був представлений на високому науковому рівні за допомогою діаграм та відеоматеріалів», — розповідається про цей урок, підготовлений молодою вчителькою, на сайті Тереблеченського ліцею.

„Аби побачити результат, потрібно віддатись сповна професії»

Біологія — це наука про нас самих та наш зв’язок з тим, що нас оточує, тому доречно її знати якнайкраще.

— Вивчення біології є надважливим, аби зрозуміти навколишній світ, аби долучитись до вирішення глобальних проблем, аби розвивати критичні компетенції, необхідні для життя і кар’єри. Біологія зачаровує, адже показує нам життя у різних його аспектах та допомагає зрозуміти, де наше місце у цьому великому і різноманітному всесвіті, — наголошує Олтя Крецу.

З кожним роком учителям становиться все складніше знаходити «ключик» до серця сучасних дітей, зважаючи на численні впливи, які їх охоплюють, насамперед зі сторони різноманітних технологій та соціальних мереж. Але, слава Богу, у школа Глибоччини любов до книги ще не зникла, зокрема і в Тереблеченському ліцеї.

— Бути вчителем у сьогоднішніх реаліях означає бути освітнім лідером, який надихає та підтримує всебічний розвиток кожного учня у середовищі, яке постійно змінюється. Ефективний та відданий педагог має володіти серією якостей, які дозволяють йому виконувати продуктивно свою роль та стимулювати школярів навчатись і розвиватись. Мені вельми подобаються креативні вчителі, які йдуть, так би мовити, «у ногу з часом». Незважаючи на те, що контекст і способи пропаганди любові до книги змінились одночасно з технологічним прогресом, читання залишається ключовим елементом у навчанні та персональному розвитку у багатьох школах зі всього світу, — відзначає вчителька біології та хімії Тереблеченського ліцею.

Так уже склалось, що робочий день педагога не закінчується, практично, ніколи. Вчитель залишається вчителем і вдома, і за порогом школи. Отож, можемо сказати однозначно, що не тільки учні мають «домашні завдання», а й їхні наставники. Але, якщо любиш свою професію, як це робить і пані Крецу, вдається дати раду у всьому.

— Іноді важко поєднувати особисте життя з вчительською професією, адже, аби побачити результат, потрібно віддатись сповна професії, що і намагаюсь робити, — ділиться Олтя Крецу.

Бажаємо їй успіху і терпіння у цьому і водночас, користуючись нагодою, щиро вітаємо всіх вчителів біології!

Георгій СЕМЕНЮК

«Новий день» – https://monitorbuk.com/uk/

- Reklama -spot_img
- Реклама -spot_img

Останні новини