Так уже склалось, що не вперше маю приємну нагоду писати про талановиту молоду людину із Глибоччини на ім’я Анастасія. І завжди — привід вельми хороший. Чи то, це ім’я настільки розповсюджене, чи то, воно несе щось екстраординарне у собі, але, так чи інакше, можна впевнено сказати, що Анастасії з колишнього Глибоцького району досягають значних успіхів у різних видах діяльності і «заставляють» ними пишатись. Власне, одна з таких радісних нагод сталась днями і вона варта, аби про неї розповісти.
Стала однією з кращих знавчинь біології в Україні
Як неважко здогадатись, сьогоднішню героїню моєї розповіді також звати Анастасія — Анастасія Куцак. Дівчина навчається у десятому класі Молодійського ліцею. У навчанні — вона дуже вправна. Працює наполегливо і здобуває гарні результати в різноманітних олімпіадах та конкурсах. І вже не перший рік. У нинішньому навчальному році Анастасія стала призеркою обласних олімпійських протистоянь із зарубіжної літератури, а також переможницею олімпіади з біології на рівні області. Цим вона виборола для себе право представити Буковину на всеукраїнському етапі знавців біології.
Отож, нещодавно молодійська десятикласниця разом з учителькою Оленою Куцак «взяли дорогу» на Львів, де зібрались найкращі юні біологи України. Тут, у рамках олімпіади, свої міцні знання з ботаніки, зоології та мікробіології демонстрували учні 8–11 класів. Загалом, до фінального етапу кваліфікувались 122 учасники зі всієї країни. Як відзначили організатори, це була знакова подія, адже востаннє олімпіаду з біології «вживу» проводили ще в докарантинні часи — у 2019 році.
«Ми дуже тішимось, що змогли провести змагання офлайн, оскільки олімпіада з біології завжди вирізняється з-поміж інших насиченою програмою практичного туру», — зазначив Олександр Смірнов, заступник голови журі.
І справді, конкурсне протистояння біологів було і цьогоріч досить об’ємним і тривало п’ять днів (8-12 квітня). У цей період олімпційці виконували завдання теоретичного та практичного турів. Останній проходив на базі біологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. Завдання в учасників було не з легких — вони виготовляли, зокрема, мікропрепарати, досліджували ембріони мишей тощо. Окрім цього, школярі мали змогу взяти участь і в позазмагальних заходах: екскурсії Львовом, відвідини зоологічного музею та зустріч з Ігорем Диким — українським зоологом і полярником, який став учасником чотирьох антарктичних експедицій. Словом, дні проведені у Львові були дуже цікавими і корисними водночас.
Ще більше позитивних емоцій принесли Анастасії Куцак підсумки олімпіади. Вона завоювала престижне третє місце і підтвердила своє високе реноме однієї кращих знавчинь біології в Україні. Погодьтесь, круте досягнення!
Молодія має чим пишатись, і не тільки вона
Непересічними успіхам своєї вихованки радіють і в Молодійському ліцеї, і в Чагорській громаді, до складу якої входить це село, та й уся Буковина.
«Анастасія не просто талановита і обдарована, вона справжній феномен, гордість Молодійського ліцею! Кожен успіх Насті – це як нова зірка, що засяє на небосхилі знань, освітлюючи шлях до нових досягнень та відкриттів. Вона – справжня перлинка серед однокласників, втілюючи в собі не лише знання, а й яскравий приклад для наслідування», — розповідають у Молодійському ліцеї.
Тут же відзначають роботу педагогів, які посприяли здобуткам Анастасії, давши їй грунтовні знання і ставши запорукою у здобутті гарних результатів на олімпіадах з різних предметів. Це, зокрема, вже згадана вчителька біології та хімії Олена Куцак, а також Анжела Ганзій (зарубіжна література), Ольга Шатько (українська мова та література), Любов Мельничук (англійська мова).
«Безмежно вдячні Богу за благословення, які він надає Анастасії, а також вдячність батькам, які є невичерпним джерелом підтримки та мудрості у її житті та навчанні! Перемоги Анастасії Куцак на олімпіадах свідчать про те, що дівчина відзначається не лише академічними досягненнями, а й володіє неймовірною силою волі та великим потенціалом для досягнення великих вершин у майбутньому», — впевнені у Молодійському ліцеї.
Ми підтримуємо їх у цьому і долучаємось до всіх теплих слів вітання. Браво, Анастасіє! Щира подяка педагогам та батькам! І, все ж таки, як же приємно писати такі матеріали!..
Георгій СЕМЕНЮК
«Новий день» – https://monitorbuk.com/uk/