2.3 C
Chernivtsi
П’ятниця, 22 Листопада, 2024

«ЩОБ РОБИТИ ЩОСЬ СВОЇМИ РУКАМИ, ТРЕБА БУТИ ТЕРПЛЯЧОЮ ТА ТВОРЧОЮ ЛЮДИНОЮ». Майстриня із Станівців розповідає для «Нового дня», як їй удається виготовляти власноруч оригінальні новорічні прикраси

Треба прочитати

Як же прекрасно, коли у когось є захоплення, яким можуть насолодитись й інші люди. Дарувати радість і світло — це саме те, що стає особливо актуальним у дивовижний період зимових свят. І це саме те, чим займається героїня сьогоднішньої нашої розповіді.

Сама спробувала, і сестру «підсадила»

Марія Кобеля-Тимофийчук — родом із Петрашівки, що на Герцаївщині, але після того, як вийшла заміж мешкає у Станівцях. За професією вона — дизайнер. І в душі — також. Любить творити і робить це вельми вправно. Чи не кожного дня  її руки трудяться, аби, зрештою, на світ з’явилось щось оригінальне, приємне людям.

За своє професійне життя Марії доводилось працювати у різних місцях, але зараз вона знаходиться у декретній відпустці. Перебуваючи в очікуванні великого щастя, вона не перестає майструвати. Надзвичайно насиченою для неї є нинішня пора перед Новим Роком та Різдвом, коли кожен прагне прикрасити свою оселю чимось особливим. І тут на допомогу приходить Марія. Діди Морози, ялиночки, зірочки, сніговики, ведмедики та інші казкові, і не тільки, персонажі — всім їм «дає життя» наша талановита майстриня.

— Я можу запропонувати багатий вибір новорічних прикрас, декоративних подаруночків під ялинку, новорічних віночків. Також роблю метрики, гірлянди, мобілі для дітей з фетру, великі м’які іграшки. Звісно ж, до мене можна звернутись не тільки з нагоди зимових свят. Виготовляю різні вироби для різних подій, які є у житті людини, — розповідає Марія.

Сама ж ідея створення новорічних прикрас виникла у неї декілька років тому. Наближались зимові свята і хотілось якось оригінально прикрасити ялинку. І це той випадок, коли у людини є не тільки бажання, але й уміння втілити свої прагнення у життя. Так, власне, і розпочалась гарна новорічна історія, яка триває дотепер.

— Надивилась в Instagram різних сторінок з ручними роботами, зокрема зі створення іграшок з фетру, всілякого декору на новорічну тематику, і вирішила, чому б самій не спробувати. Спробувала — і вийшло. А потім я й сестру навчила шити і ми зробили багато іграшок для нашої ялинки, — пригадує дизайнерка.

«Головне — знайти натхнення, а ще вміти малювати та шити»

За словами Марії, виготовлення виробів ручної роботи — для неї, скоріш, хобі, яке може принести, час від часу, й якийсь заробіток. А ще ця праця дарує приємні емоції — і тому, хто трудиться, і тим, хто виступає у ролі клієнтів.

— Якщо мати бажання та любити свою професію, то дуже легко творити. Я дуже сильно закохана в свою справу. Коли починаю роботу, з нетерпінням чекаю на результат, надто коли виготовляю якусь нову іграшку. Мене це заспокоює і прикрашає, водночас, моє життя яскравими барвами, — зізнається М. Кобеля-Тимофийчук.

Але, такий вид діяльності займає і немало часу. Графік роботи, як розказує наша героїня, залежить від багатьох факторів — моделі, тканини, розмірів іграшки, кількості замовлень тощо.

— Це дуже ювелірна робота. Щоб робити щось своїми руками, треба бути терплячою та творчою людиною. Хоча, якщо задуматись, для справи, якою я займаюсь, необхідно не так уже й багато речей. Головне — знайти натхнення, а ще вміти малювати та шити руками, або машинкою, — ділиться Марія Кобеля-Тимофийчук.

І коли знаєш, що твої старання приносять комусь радість — це великий поштовх працювати далі, незважаючи ні на що. Велика мотивація творити, пробувати реалізувати якісь нові ідеї.

— Дуже круто, коли твої зусилля цінують! Визнаю, мені дуже подобається, коли я отримаю компліменти від людей і позитивні відгуки від клієнтів, — зазначає майстриня із Станівців.

Звичайно ж, кожна річ, надто, коли вона виконана в оригінальному стилі, має свою ціну. «Свою роботу я оцінюю по-різному, в залежності від складності та цін на матеріали», — каже з цього приводу Марія.

— Зараз такі вироби користуються великою популярністю, але, на жаль, не всі у цьому розуміються і не всі цінують ручну роботу. Проте, я радію, що до мене, все ж таки, більше звертаються люди, які люблять такі оригінальні речі і знають їхню цінність. Попит на продукцію залежить від сезону, зараз він більший, але, коли закінчуються свята, він зменшується, — розказує Марія Кобеля-Тимофийчук.

Водночас, тих, хто зацікавився її виробами, вона запрошує на сторінки у Instagram та Facebook.

Георгій СЕМЕНЮК,

«Новий день» – https://monitorbuk.com/uk/

- Reklama -spot_img
- Реклама -spot_img

Останні новини