0.6 C
Chernivtsi
Середа, 4 Грудня, 2024

БУКОВИНА — «ІНДИКОВА» СТОЛИЦЯ УКРАЇНИ. Тут утримують 40% всього поголів’я цієї птиці, а м’ясо експортують до Німеччини, Італії, Франції, Греції, Нідерландів, Болгарії, Молдови

Треба прочитати

Не знаємо, здогадувались ви чи ні, але виявляється, що наш регіон є лідером з виробництва м’яса індиків. Про це заявив начальник Чернівецької обласної військової адміністрації Руслан Запаранюк.

За його словами, підприємства Буковини першими в Україні 20 років тому розпочали промислове вирощування індиків, яким займаються і досі. Зокрема, понад 40% всього поголів’я цієї птиці в України утримуються саме у підприємствах Чернівецької області.

— Вирощуванням індиків займаються 8 основних підприємств області. Завдяки залученню інвестицій та використання кредитних ресурсів в останні роки вдалося провести реконструкцію ряду тваринницьких приміщень та значно збільшити поголів’я птиці, — зазначив Руслан Запаранюк.

Начальник Чернівецької ОВА також повідомив, що щорічне поголів’я індиків складає близько 850 тис. голів, а в деякі роки ця кількість сягала 1 млн. Функціонують 65 приміщень для утримання індиків загальною площею 95920 м2, а щорічне виробництво м’яса складає близько 13 тис. тонн.

— Також вагомим досягненням у розвиток індиківництва є відкриття забійного та м’ясопереробного цехів, на яких встановлені передові європейські технології та обладнання. Дані цехи є кращими в Україні за оснащенням. Наразі виробляється понад 50 видів продукції з м’яса індиків, яка експортується до Німеччини, Італії, Франції, Греції, Нідерландів, Болгарії, Молдови тощо, — додав Руслан Запаранюк.

Індичка — корисна для здоров’я

До слова, як стверджують фахівці, м’ясо індиків дуже корисне, адже має дієтичні властивості. Їх помітили ще ацтеки, які наваристим бульйоном з цієї птиці лікували деякі хвороби.

Разом із високою поживністю, індиче м`ясо відзначається низьким вмістом холестерину та жирів. Завдяки цій особливості воно стане ідеальним варіантом для тих, хто дотримується лікувальної дієти чи стежить за фігурою. Крім того, індичка — гіпоалергенний продукт, що дозволяє використовувати його навіть як перший прикорм для дітей.

Індичку вважають чи не найбільш корисною та універсальною стравою. У своєму складі вона має необхідні для організму цинк, селеній, калій, фосфор і магній, а також вітаміни А, В2, В6, В12, D, Е та РР. Ці мікроелементи забезпечують здоров`я судин, кісток та шкіри.

Амінокислоти в складі індичого м`яса не тільки підтримують стан печінки та серця, а й впливають на психологічний стан. Для прикладу, амінокислота триптофан стимулює вироблення серотоніну — гормону радості. Лікарі стверджують: за умови регулярного споживання, індичка може допомогти в боротьбі з депресією та безсонням.

За кількістю фосфору, який необхідний для росту кісток та судин, індичка майже не поступається рибі. А фосфоліпіди, якими багате м`ясо індички, слугують для побудови клітин та здорового обміну речовин.

Існує стереотип, що для достатньої кількості заліза в організмі необхідно споживати виключно червоне м`ясо. Але індичка і тут готова довести протилежне, адже вміст заліза у ній не відрізняється від яловичини.

Індичка містить і природний натрій, який відповідає за поповнення плазми та діяльність усіх обмінних процесів. Ця особливість дозволяє скоротити використання солі під час приготування м’яса індиків, що особливо важливо для людей, які піклуються про здоров’я серця та судин.

М’ясо індички майже не має протипоказань. Воно може бути шкідливим, тільки якщо буде несвіжим або неякісним. Однак слід пам’ятати, що людям, що страждають хворобами нирок або подагрою, індичатина не принесе користі, тому що в ній міститься велика кількість білка. Таким пацієнтам потрібно обмежити вживання даного м’яса. Ще через велику кількість натрію гіпертонікам рекомендується не досолювати індичку в процесі приготування. Інакше шкідливі властивості індички переважать її чесноти.

«Новий день» – https://monitorbuk.com/uk/golovna/

- Reklama -spot_img
- Реклама -spot_img

Останні новини